Sitemize hoş geldiniz. Cevap aradığınız soruları hemen sitemizde sorabilir ya da mevcut sorulara uygun cevaplar verebilirsiniz. Sorulara cevap vererek para kazanmak ister misiniz? Ayrıntılar için BURAYI TIKLAYINIZ !

Bilgisayarda BIOS bölümüne nasıl girilir?

0 oy
25
8 Mart 2015 Teknolojiye Dair kategorisinde misafir sordu

1 cevap

0 oy
8 Mart 2015 misafir cevapladı
8 Mart 2015 ayca sule bickici seçti
 
En İyi Cevap

Bilgisayarların en önemli kısımlarından birisi hiç şüphesiz Bioslar olmaktadır. Genel olarak Bios bilgisayarların parçalarının uyumlu halde bağlantı kurmasını çalışmasını sağlayan önemli bir parça olmaktadır. Bu parça bilgisayarın fabrika çıkışı ile birlikte oluşturulmaktadır. Bu parçanın ayarlarının yapılması için bilgisayarın açılışında özel olarak oluşturulmuş olan Bios menüsüne girmek gerekmektedir.

Peki Biosa nasıl girilir öncelikli olarak bu konuda bilgi vermek gerekmektedir. Bilgisayarın Bios menüsüne girmek aslında tek tuşla mümkün olmaktadır. Bios’a girmek için öncelikle bilgisayar yeniden başlatmak gerekmektedir. Bilgisayar açılmadan önce de hemen başlangıçta F8 ya da DEL tuşuna basmak gerekmektedir. Genel olarak bu şekilde Biosa giriş yapılabilmektedir. Bunların dışında F2 ya da CTRL+F2 tuşuna basmak gerekmektedir. Biosa girmek için gerekli olan yollar ana kartın modeline göre ve sürüme göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu işlemin bilgisayarın ilk açılışında gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

5,677 soru

7,338 cevap

266 yorum

3,740 üye

Merhaba! Sorularınız mı var? Site site dolaşıp cevap aramayın. Siz Sorun biz cevaplayalım.
14 Online
0 Üye ve 14 Misafir

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
16 Ekim Teknolojiye Dair kategorisinde misafir sordu
0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
...