Sitemize hoş geldiniz. Cevap aradığınız soruları hemen sitemizde sorabilir ya da mevcut sorulara uygun cevaplar verebilirsiniz. Sorulara cevap vererek para kazanmak ister misiniz? Ayrıntılar için BURAYI TIKLAYINIZ !

laptop en kolay olarak nasıl formatlanır?

0 oy
44
10 Temmuz 2015 Teknolojiye Dair kategorisinde misafir sordu
10 Temmuz 2015 NikiHeagney2 düzenledi

Laptop bir samsung bilgisayarım var kolay şekilde nasıl formatlayabilirim. Bilen varsa lütfen cevaplasın.(şimdilik lazım değil ama öğrenmek istiyorum)

1 cevap

0 oy
19 Temmuz 2015 admin (5,308 puan) cevapladı

Merhaba Misafir ;

Günümüz Teknolojisi ile format olayını firmalar oldukça basite indirmiştir,genellikle cd,dvd üzerinden formatlanan laptoplara,aldığınızda ise recovery dediğimiz,sıfırlama fabrika ayarları yükleme özelliği getirilmiştir.Aldığınız laptopta bu özellik varsa veya bilmiyorsanız marka modelini yazarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Laptoplara format atmak için 3 yol izlenir,cd den format,usb den format ve recovery format.şayet aldığınız laptopa cd den format atılmış ve recovery modu silinmişse,yeni format işlemini cd den veya usb den yapmalısınız,recovery moddaki dosyalar silinmemişse tuşlama işlemi ile laptopa format atabilirsiniz.Unutmayın format süresi bilgisayardan bilgisayara,laptoptan laptopa değişmektedir asgari 30 dk ile 1 saat arasında gerçekleşir.

5,694 soru

7,363 cevap

267 yorum

7,339 üye

Merhaba! Sorularınız mı var? Site site dolaşıp cevap aramayın. Siz Sorun biz cevaplayalım.
26 Online
0 Üye ve 26 Misafir
...