Sitemize hoş geldiniz. Cevap aradığınız soruları hemen sitemizde sorabilir ya da mevcut sorulara uygun cevaplar verebilirsiniz. Sorulara cevap vererek para kazanmak ister misiniz? Ayrıntılar için BURAYI TIKLAYINIZ !

Dünya turuna çıkarsak görmemiz gereken 10 yer ?

0 oy
18
3 Mart 2015 Tatil & Turizm kategorisinde misafir sordu

2 Cevap

0 oy
3 Mart 2015 misafir cevapladı
3 Mart 2015 ÖmerFaruk seçti
 
En İyi Cevap

1)Pulpit Kayası: Norveç'in güney kısmında yer alan bu kayalar oldukça ve tehlikeli olmasına rağmen gezilip görülmesi gereken yerlerder biridir.
 
2)Mavi Mağara Zakintos:Mavi deniz görüntüsü ile muhteşem bir yer olan Zakintos, ismini yunan mitolojisinden almıştır.İnsanı dinlendirici ve keyif almasını sağlayan bir ortam bulunmaktadır.Bu mağara İyon denizinde yer almaktadır.

3)Skaftafell:Dünyanın gezilmesi gereken en güzel ve en gizemli yerlerinden biri olan Skaftafell , İzlanda ülkesinde bulunmaktadır

4)
Plitvice Gölleri:Avrupa'da bulunan ve Unesco tarafından da Dünya Kültür Mirası listesine aldığı doğal zenginlikleri bakımından çok zengin bir ulusal parktır.Bu park içerisinde bulunan restoranlar ile doğanın muhteşem manzarası karşısında yemek keyfi de yapılabilmektedir.

5)
Capilano Asma Köprüsü: Doğal bir bölge'de bulunan bu köprü bir görüntü olarak tehlikeli olsa da her yıl birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir.Köprü'nün uzunluğu tam olarak 137 metredir.
 

6)Trift Glacier Asma Köprüsü: İsviçre'de bulunan bu asma köprü son derece korku verici ve tehlikelidir.Geçiş sırasında köprü sallanabilmektedir.Bu köprünün uzunluğu 170 metredir.

7)Roraima Dağı: Venezuela'da bulunan bu dağ'ın en büyük özelliği ve güzelliği bulutlara kadar ulaşmasıdır.Yüksekliği 2770 metredir.Dünyanın en gizemli yerlerinden biri olan Roraima Dağı , kayıp dünya olarak da adlandırılmaktadır.

8)Multnomah Şelalesi: Amerika'nın Oregon bölgesinde,doğa ile içiçe bir konumdadır.Büyüleyici bir manzaraya sahip olan ve turistik bir yer olmakla birlikte bölge de birçok otel bulunmaktadır

9)Petra: Ürdün'de bulunan gizemli havası olan bir antik kenttir.Lut gölü ile Akabe körfezi arasında bulunan Petra, tarihi bakımdan önemli bir bölgedir.

10)
Sanyou Mağarası: Çin'de bulunan büyüleyici ve bir o kadar da tehlikeli bir mağaradır.Bu mağara içerisinde büyüleyici manzara eşliğinde yemek yenebilecek restorantlar bulunmaktadır.

0 oy
3 Mart 2015 misafir cevapladı
dünyanın yedi harikasını görmeden geçme

5,694 soru

7,363 cevap

267 yorum

7,245 üye

Merhaba! Sorularınız mı var? Site site dolaşıp cevap aramayın. Siz Sorun biz cevaplayalım.
30 Online
0 Üye ve 30 Misafir

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
12 Ekim 2018 Tatil & Turizm kategorisinde Nailcan (201 puan) sordu
0 oy
1 cevap
11 Ekim 2018 Tatil & Turizm kategorisinde Nailcan (201 puan) sordu
0 oy
1 cevap
25 Şubat 2017 Tatil & Turizm kategorisinde admin (5,308 puan) sordu
0 oy
1 cevap
...