Sitemize hoş geldiniz. Cevap aradığınız soruları hemen sitemizde sorabilir ya da mevcut sorulara uygun cevaplar verebilirsiniz. Sorulara cevap vererek para kazanmak ister misiniz? Ayrıntılar için BURAYI TIKLAYINIZ !

Göğüs kası nasıl geliştirilir? Göğüs kası geliştirme yöntemleri nelerdir?

0 oy
55
29 Mart 2015 Spor kategorisinde Mettleshade sordu
10 Temmuz 2015 NikiHeagney2 düzenledi

Göğüs kası nasıl geliştirilir? Göğüs kası geliştirme yöntemleri nelerdir? Daha güçlü ve daha çabuk göğüs kası geliştirmek için nasıl bir yol izlemeli ve nasıl bir çalışma düzeni sergilemeliyiz?

1 cevap

0 oy
10 Temmuz 2015 misafir cevapladı
10 Temmuz 2015 NikiHeagney2 düzenledi

Göğüs Kasları Nasıl Gelişir? Hangi Yöntemlerle Geliştirilir?
İnsanları, spor merkezinde veya sahilde göğüs kaslarınızla etkilemeye hazır mısınız? Egzersiz programınıza yoğunluk ekleyerek, egzersizlerinize yakıt olması için bol kalori alarak,­ göğüs kaslarınızı hedef alan egzersizler ile haftalar içerisinde kas yapabilir ve göğüs kaslarınızı geliştirebilirsiniz! Profesyonel olarak kas yapmak için­ ya da sadece fiziğinizi düzeltmek için en etkili şey; göğüs kasıdır.

Göğüs Kaslarını Geliştirme Yöntemleri
Adım 1: Kas yapmaya yoğunlaşmak; Ortalıkta koşuşturmayı kesin.­ Gün aşırı yaptığınız o kardio egzersizlerine ara vermenin vakti geldi. Fazla kardiyo egzersizi yapmak, kaslarınız için ayırabileceğiniz enerjinin harcanmasına sebep olur. Koşmak, bisiklete binmek, yüzmek ve takım oyunları oynamak enerjinizi tüketebilir. Günün sonunda, göğüs kaslarınız için yeterli enerji kalmaz.
Eğer kardioyu çok seviyorsanız haftada bire düşürün.
Koşma, bisiklete binme ve yüzme gibi aktiviteler yerine yürüme, tırmanma ve diğer düşük enerji gerektiren aktiviteleri seçin.
2)­ Ağırlık çalışmalarında patlayıcı bir yaklaşımı tercih edin.­ Çalışmalar göstermiştir ki hızlı bir şekilde ağırlık kaldırmak, yavaşça kaldırmaktan daha çabuk kas yapılmasını sağlar. “Patlayıcı” ağırlık çalışmaları, daha büyük kaslar için anahtardır. Tekrarlarınızı saymak yerine sayaç ile zaman tutun. Sayacınızı 1 veya 2 dakikaya ayarlayın ve o süre zarfında mümkün olduğunca hızlı ve çok tekrar yapın.
3) ­Zorlanabildiğiniz kadar zorlanın. Daha hızlı egzersizin yanı sıra daha yoğun da egzersiz yapmalısınız.­Kas yapımı için kasların zorlanması lazım. Bu, şu demek; 10 defa ağırlık kaldırıyorsanız mümkün olduğunca çok ağırlık kaldırmalısınız. Başkaları ile karşılaştırdığınızda ne kadar kaldırdığınız önemli değil, kendinizi zorlayacak kadar kaldırıyorsanız kas yaptığınızı göreceksiniz.
Ne kadar ağırlık kaldırmanız gerektiğini 10 defa kaldırdıktan sonra durmanızı gerektiren ağırlığı bulana kadar deneyerek arayın. Eğer bir ağırlığı sadece 6 defa kaldırabiliyorsanız çok ağırdır, 15 defa kaldırabiliyorsanız çok hafiftir.
Yeni başladıysanız bir koç ile çalışmanız daha iyidir. Kendinizi çok zorlayıp, kendinize zarar vermediğinizden emin olun.
4) ­Zamanla ağırlık ekleyin.­ Eğer eklemezseniz plato çizersiniz ve kas yapamazsınız. Her hafta veya 2 haftada bir hala kendinizi zorlayıp zorlamadığınıza bakın. Kaslarınızı hala “şaşırtacak” kadar ağırlık ekleyin.
5) ­Kaslarınızı etkili bir şekilde dinlendirin.­ Her gün göğüs kası çalışmamalısınız. Kaslarınızın antrenmanlar arasında dinlenip güçlenip büyümeye zamanlarının olması lazım. Göğüs kaslarınızı çalıştırmadığınız günlerde bacak ya da sırt kaslarınızı çalıştırın. Her gece iyi uyuduğunuzdan da emin olun ki kaslarınız tamamen dinlensin.

ALINTIDIR

5,694 soru

7,363 cevap

267 yorum

7,412 üye

Merhaba! Sorularınız mı var? Site site dolaşıp cevap aramayın. Siz Sorun biz cevaplayalım.
21 Online
0 Üye ve 21 Misafir
...